Gönder Bayrak

Gönder bayrak, gerek özel kuruluşların gerekse de kamu kurumlarının bulundukların yerin dışında bulunan bayrak direklerinde kullanılan bir bayrak türüdür.

Gönder bayrakları dış mekanlarda kullanıldığından dolayı yazın sıcak havalarda güneş ışınlarına maruz kalmaktadır, kışın ise yağmur ve rüzgar başta olmak üzere birçok zorluklar ile karşılaşır. Bu yüzden dış mekanlarda kullanılan gönder bayraklarının üretim aşamasında kullanılan doğru boya ve kumaş çeşidi seçimi önemlidir.

Gönder Bayrak İmalatında Kullanılan Kumaş Çeşitleri

Gönder bayraklarının üretiminde alpaka, raşel ve saten olmak 3 farklı kumaş türü kullanılmaktadır.

Alpaka kumaş; genellikle çift kat olarak üretilen bu kumaş türüne empirme baskı ile üretimi mümkündür. İki farklı kumaşa baskı yapıldığından basılacak olan logonuz her iki yönden de %100 düz olarak okunmaktadır.

Raşel kumaş; tek kat olarak üretimi yapılan bu kumaş türü, gözenekli yapıya sahip olduğundan rüzgar geçirgenliği diğer kumaş çeşitlerine göre daha çoktur ve dış mekan kullanımlarda en çok tercih edilen kumaştır. Bayrak üzerine uygulanan logonuz ön yüzden %100 düz olarak görünürken, arka yüzden logonuz ters olarak ve renk tonlarınıza göre %80 – 95 arasında görünür.

Saten kumaş; bu kumaş türü çeşidi de alpaka kumaş gibi çift kat olarak üretimi yapılır ve logonuz her iki yönden de %100 düz olarak okunmaktadır.

Üretimi yapılan gönder bayraklarının kumaş çeşidi ne olursa olsun, bayrak kenarlarına kulp takılıp, çift dikiş uygulanmaktadır.

Kurum ve kuruluşların dış mekan direklerin kullanım açısında çok tercih ettikleri gönder bayrak ölçüleri 50×75 cm, 60×90 cm, 70×105 cm, 80×120 cm, 100×150 cm, 120×180 cm, 150×225 cm, 200×300 cm ve 300×450 cm olmak ile beraber alışveriş merkezlerinin önündeki direklerde tercih edilen bayrak ölçüleri ise 70×200 cm, 100×250 cm, 100×350 cm, 100×400 cm, 150×500 cm’dir.

Elka Bayrak olarak sizlerin talep edeceği her ölçüde ister bir adet olsun isterseniz de çok adet olsun gönder bayrak üretimini yapabilecek makine ve ekipmanlarımız kendi bünyemizde mevcuttur. Siparişini vermiş olduğunuz ürünleriniz baskı aşamasından kargo aşamasına kadar bir bir titizlik içerisinde gerçekleşmektedir. Sizlerde iletişim sayfamızda yer alan bilgilerden bizlere ulaşarak gönder bayrak siparişleriniz de kaliteli ürünü piyasa genelinde en uygun fiyatlara sahip olabilirsiniz.

Konuşmayı başlat
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?