Makam Bayrak Direği

Makam bayrak direği, bulunduğu konumu temsil eden özel olarak üretilmiş bayraklar ile birlikte kullanılmaktadırlar. Genellikle biri Türk Bayrağı diğeri ise kurum veya firmanın logosunun basılı olduğu bayraklar ile birlikte ikili olarak kullanılırlar.

Türk Bayrağı tüzüğünde makam direkleri ve üzerinde kullanılacak bayrakların yerleri belirtilmiştir. Buna göre; Türk Bayrağı makam odasının sağ tarafında yer alırken, kurum veya firma için özel olarak üretilen makam bayrakları ise sol tarafta yer almalıdır.

Türk Bayrağının takılı olduğu makam direğine ay yıldız takılma zorunluluğu vardır fakat kurum ve firma logosunun yer aldığı makam bayrak direğine ay yıldız takılmaz.

Makam bayrak direklerinin kullanım yeri açısından sadece makam odalarını söylemek doğru olmaz. Makam odalarının yanı sıra bina girişleri, toplantı salonları, Atatürk köşeleri gibi birçok farklı yerde kullanıma uygundurlar.

Makam bayrak direkleri ile kullanılan bayrakların ölçüsü 100×150 cm’dir. Makam bayraklarının tela kaplamalı makam bayrağı, çift kat saten kumaş makam bayrağı ve asetatlı makam bayrağı olmak üzere 3 farklı çeşidi mevcuttur.

Makam Bayrak Direği Ölçüleri

Makam bayrak direklerinin krom ve sarı kaplama olmak üzere her iki modelinde iki farklı ölçüde üretimi mevcuttur.

Krom bayrak direği; krom nikel kaplama olarak üretimi yapılan bu ürünümüzün ay yıldız dahil boyları 225 cm ve 245 cm olmak üzere iki farklı ölçüsü mevcuttur. Taban çapı 32 cm, topaç boyu 10 cm ve yıldız boyu 13 cm olarak üretimi yapılmaktadır.

Sarı kaplama (pirinç) bayrak direği; bu ürünümüzün ay yıldız dahil boyları 225 cm ve 245 cm olmak üzere iki farklı ölçüsü mevcuttur. Taban çapı 32 cm, topaç boyu 10 cm ve yıldız boyu 13 cm olarak üretimi yapılmaktadır.

Bayrak Direği Fiyatları

Makam bayrak direği fiyatlarını etkileyen iki unsur vardır. Bu unsurların birincisi kurumunuzda kullanmak istediğiniz direğin boyutudur, diğeri ise krom ve sarı kaplama tercihinizdir.
Sizin tercih edeceğiniz direk ölçüsü ve kaplamasına göre piyasa genelinde bulabileceğiniz en uygun fiyat ve en kalite malzemeden üretilmiş makam bayrak direkleri için firmamıza iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Konuşmayı başlat
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?