Bayrak Çeşitleri

Bayrak kullanımını günümüzde birçok alanda görmekteyiz ve talepler doğrultusunda da bayrak çeşitleri artış yaşamıştır. Çok eskilerde sadece ülke bayrakları kullanılırken şimdi şirketler logolarını, kalite belgelerini, kampanyalarını ve bunun gibi aklınıza gelebilecek her şeyi bayrak üzerinde kullanmaya başlamışlardır.

Bayrak Çeşitleri Nelerdir?

Türk Bayrağı; ülkemizin milli bayrağı olan Türk Bayrağının çeşitli ebatları bulunmaktadır. Türk Bayrağı kanununa göre imal edilmesi kanunen zorunludur.

Atatürk Posteri; Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün resimlerinin kumaşa basılmış halidir. Kamu kurum ve kuruluşlarının yanında özel şirketler, okullar, hastaneler, üniversiteler gibi birçok alanda kullanılmaktadır.

Ülke Bayrakları; yabancı ülke bayrakladır.

Gönder Bayrağı; kamu kurum ve kuruluşları, özel şirketlerin bulunduğu yerin önündeki bayrak direklerine asılan bayrak türüdür. Şirket bayrağı, firma bayrağı, logolu bayrak olarak da adlandırılabilirler.

Masa Bayrağı; masa üzerinde kurumun logosunun olduğu dekoratif bir bayrak türüdür. Genellikle biri Türk Bayrağı diğeri firma logolu bayrak olarak ikili şekilde kullanılırlar.

Makam Bayrakları; isminden de belli olacağı gibi makam odalarında makam direği ile birlikte kullanılan bayrak türüdür. Bulunduğu makamı temsil ettiğinden baskısı özenle yapılmalıdır.

Kırlangıç Bayrak; daha çok iç mekan kullanımında tercih edilen bir bayrak türüdür.

Takdim Flamaları; birçok farklı şekilde imalatı mümkündür. Genellikle rotary kulüpleri, rotaract kulüpleri, lions kulüpleri, spor kulüpleri, dernekler, üniversiteler gibi birçok kişi ve kurumlar tarafında tercih edilirler. Bayrak kenarları isteğe bağlı olarak saçaklı veya saçaklı olarak yapılabilir.

Okul Flaması, resmi törenlerde okullar tarafından Milli Eğitim Bakanlığının belirlemiş olduğu mevzuata göre basılan bayrak türüdür.

Kalite Belge Bayrağı; genellikle özel şirketler tarafından tercih edilen kalite belge bayrakları, firmanın imalatında yapmış olduğu kaliteyi temsil ederler ve bina önündeki direklerde kullanılırlar.

Plaj Bayrağı; dış mekanlarda reklam amaçlı kullanılan bu bayrak çeşidi portatif olması özelliği ile ön plana çıkmaktadır. Yelken bayrak, reklam bayrağı, olta bayrak, sörf bayrağı, beach flag olarak da adlandırılırlar.

Spor Kulübü Bayrakları; spor kulüplerinin çeşitli etkinliklerinde kullanmış olduğu bir bayrak türüdür.

İpe Dizili Bayraklar; ip üzerine şerit gibi dizilen bayrak türüdür, daha çok açılış ve özel günlerde tercih edilirler. Ülke bayrakları, Atatürk posterleri, logo baskılı olabildikleri gibi sade düz renkler de tercih edilebilmektedir.

Deniz Kod Flamaları; her flamanın bir anlamı mevcut olup, denizcilerin kullandığı bir bayrak çeşididir.

Siyasi Parti Bayrakları; siyasi partilerin logolarının, parti liderlerinin ve sloganlarının bulunduğu bir bayrak çeşididir.

Bayrak çeşitleri hakkında daha detaylı bilgi almak için firmamıza iletişim bölümünde yer alan telefon numaralarında ulaşabilirsiniz. Çalışma arkadaşlarımız büyük bir memnuniyet ile sizlere yardımcı olacaklardır.

Konuşmayı başlat
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?