Anasayfa / blog / Gönder Bayrağı

Gönder Bayrağı

Gönder bayrağı, şirketinizin veya markanızın tanıtımının ucuz maliyetli bir yolu olmasının yanında işletmeniz için bir prestij kaynağıdır.

Gönder bayrakları dış mekanlarda kullanıldığından dolayı dayanıklılık süresini tamamen iklim koşullarına bağlı olduğundan tahmin etmek imkansızdır.

Her ne kadar bayrağınız uzun ömürlü olması için mümkün olan her şeyi yapmamıza rağmen, bayrakların zamanla yıpranmasına neden rüzgar ve olumsuz hava koşullarının etkisidir.

Olumsuz hava şartları (hava kirliliği) zamanla bayrağınızın beyaz bölümlerinin grileşmesine ve bayrak üzerinde bulunan logonuzun renklerinin daha kirli görünmesine neden olur. Aşırı rüzgarlar ile birlikte bayrağınızın dalgalanmasından kaynaklı olarak bayrağınızın uç kısımlarında yıpranmalar oluşur.

Kullanmış olduğunuz bayraklarınızın firmanıza gelen misafirlerinizin gözünde bir prestij olduğunu, yıpranmış veya renklerinin solgun olmasının tamamen olumsuz bir izlenim yaratacağını unutmayın!

Elka Bayrak olarak müşterilerimize kullanmış oldukları bayraklar prestij veya reklam amaçlı olduğundan, yıpranmış olan bayraklarını düzenli olarak değiştirmelerini tavsiye ediyoruz.

Bu yüzden müşterilerimize her zaman yedek bir bayrak sipariş etmelerini öneriyoruz, böylece bayrağınızın değişme zamanı geldiğinde stoklarında bir tane yedek bayrakları bulunmaktadır.

Yatay Gönder Bayrağı
Yatay Gönder Bayrağı

Gönder Bayrağı Üretiminde Kullanılan Kumaş Çeşitleri Nelerdir?

Alpaka kumaş; kesik elyaf ipliklerinden yapılan bu kumaş çeşidinin eni 150 cm ve 200 cm olarak üretilmektedir. En çok Türk bayrağı üretiminde tercih edilen bu kumaş çeşidi, üzerindeki gözenekler sayesinde rüzgar geçirgenliğine sahiptir.

Özel baskılı bayrak üretiminde de kullanılan alpaka kumaşa serigrafi tekniği ile baskı yapılmaktadır. Genellikle az renkli ve tramsız (gölgesiz) logolarda tercih edilmektedir.  

Alpaka kumaş genellikle 115 gr- 135 gr olarak üretilir fakat nadiren 135 gr – 160 gr aralığında da üretilmektedir.

Türk bayraklarının yaklaşık %95’i 115 gr – 135 gr alpaka kumaştan üretilir.

Saten kumaş; sık dokuma yapılarak üretilen bu kumaş çeşidi, yapısı gereği parlak bir yapıya sahiptir. Kumaş eni olarak çeşitli ebatlarda üretimi mevcuttur. Gönder bayraklarında çift kat olarak üretimi yapılır.

Saten kumaş genellikle 125 gr – 165 gr arasında üretilir. Sık dokumasından dolayı baskı yapılan görseliniz veya logonuz renkleri kumaş arka yüzüne raşel kumaş gibi geçmez ve rüzgar geçirgenliği çok azdır.

Genellikle logosunu bayrağın her iki tarafında da düz olarak okunmasını tercih eden müşterilerimiz tarafından tercih edilmektedir.

Raşel kumaş; dış mekanlarda kullanılan gönder bayraklarının üretiminde en çok tercih edilen kumaş çeşididir.

Raşel kumaş, en olarak çeşitli ebatlarda üretimi yapılabilmektedir. 70 gr – 140 gr arasında çeşitli gramajlarda üretimi yapılmaktadır. Düşük gramajlı kumaşları genellikle seçim zamanlarda siyasi partiler tercih etmektedir. Gönder bayrağı imalatında çoğunlukla 115 gr – 125 gr kumaş kullanılmaktadır. Dokumasının yapısından dolayı rüzgar geçirgenliği gibi dış hava koşullarına diğer kumaş çeşitleri ile yapılan bayraklara göre daha fazla dayanmaktadır. Üretiminde kullanılan polyester sayesinde yağmurda ıslanan bayrak yapısından dolayı su tutmaz ve çabuk kurur.

Dijital Baskı
Dijital Baskı

Gönder Bayrağı Baskı Teknikleri Nelerdir?

Gönder bayrağı üretiminde serigrafi (empirme) baskı, dijital baskı ve transfer baskı olmak üzere 3 farklı baskı tekniği mevcuttur.

Serigrafi baskı; bayrak üzerine basılacak olan mevcut desen ve logoda bulunan renklerin ayrı ayrı ipeğe aktarılmasından sonra kumaş üzerine tek tek uygulaması yapılan bir tekniktir.

Kumaş üzerine yapılan baskı tüm detaylarına kadar rahatlık ile görünmekte ve canlı renklere sahip olmaktadır. Sipariş sayısı az olan işlerde tercih edilmeyen bu baskı türü yüksek adetli siparişler için uygundur. Serigrafi baskı tekniğinde alpaka, raşel ve saten kumaş çeşitleri kullanılmaktadır.

Dijital baskı; günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte artık bayrak baskı imalatının büyük bir bölümü dijital baskı tekniği ile yapılmaktadır. Kumaş üzerine direk baskı yapıldığından dolayı hızlı bir şekilde siparişleriniz hazırlanmaktadır.

Bayraklar tamamen bilgisayar ortamında yapıldığı için basılacak olan görseller en küçük ayrıntısına kadar bayrak üzerine uygulanabilmektedir.

Daha çok sipariş sayısı az olan bayraklarda tercih edilmesine rağmen, gelişen teknoloji ile yüksek miktarlı adetler de uygun fiyatlara yapılabilmektedir.

Dijital baskı tekniğinde raşel ve saten kumaş çeşitleri kullanılmaktadır.

Transfer baskı; bayrak üzerine basılacak olan görsel veya logo ilk önce süblimasyon baskı kağıdına dijital baskı makinesinde basılır. Basılan kağıt belirli bir ısı sıcaklığında kumaşa uygulanarak istenilen şekiller kumaş üzerine aktarılır.

Bu baskı tekniği daha çok yüksek kaliteli fotoğraflar ve çok karmaşık şekillerde uygulanmaktadır. Maliyet açısından az adetli baskılarda tercih edilmektedir.

Transfer baskı tekniğinde raşel ve saten kumaşlar kullanılmaktadır.

Bayrak Pantone
Bayrak Pantone

Doğru Renkler Kullanarak Canlı Gönder Bayrakları

Bayrak üretim tesisimizde kullanmış olduğumuz en son teknoloji geniş makine parkurumuzda logonuzda bulunan renkleri bayrak üzerinde markanızın tutarlığı açısından, dünya çapında kullanılan pantone renklerini kullanarak imalatını gerçekleştiriyoruz.

Markanızın sizin için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz! Firmanız için kullanmış olduğunuz kartvizit, antetli kağıtlar ve diğer baskılı materyaller üzerinde logonuzun en yakın renk tonunda olması pantone renklerine kullanma ihtiyacını duyuyoruz.

Bayrak imalatında Solid Coated Pantone renklerini kullanıyoruz. Bayrağınız için hangi pantone rengini kullanacağınızdan emin değilseniz, tasarımlarınızı bize CMYK olarak da gönderebilirsiniz.

Direk Boyutuna Göre Yatay Gönder Bayrağı Ölçüleri Nelerdir?

Gönder bayraklarının ölçüleri kullanılan direk boyutlarına göre değişiklik göstermektedir. Buna göre;

4-5 metre boyutundaki bayrak direklerinde 70×105 cm ölçüsündeki gönder bayrak,

5-7 metre boyutundaki bayrak direklerinde 100×150 cm ölçüsündeki gönder bayrak,

7-10 metre boyutundaki bayrak direklerinde 150×225 cm ölçüsündeki gönder bayrak,

10-12 metre boyutundaki bayrak direklerinde 200×300 cm ölçüsündeki gönder bayrak,

12-15 metre boyutundaki bayrak direklerinde 300×450 cm ölçüsündeki gönder bayrak,

15-17 metre boyutundaki bayrak direklerinde 400×600 cm ölçüsündeki gönder bayrak,

17-20 metre boyutundaki bayrak direklerinde 500×750 cm ölçüsündeki gönder bayrak,

20-25 metre boyutundaki bayrak direklerinde 600×900 cm ölçüsündeki gönder bayrak,

25-30 metre boyutundaki bayrak direklerinde 800×1200 cm ölçüsündeki gönder bayrak kullanılmaktadır.

Gönder Bayrağı Ölçüleri
Gönder Bayrağı Ölçüleri

Dikey Gönder Bayrağı Ölçüleri Nelerdir?

Dikey olarak bayrak direğine çekilen bu bayrak çeşidini daha çok alışveriş merkezleri, benzin istasyonları, çeşitli etkinliklerde kullanılmaktadır.

Bu bayrak çeşidinde genellikle 50×150 cm, 70×200 cm, 70×250 cm, 70×300 cm, 100×300 cm, 100×400 cm, 150×450 cm, 120×500 cm ölçüleri öncelikli olarak tercih edilmektedir.

Bu ölçülerin dışında bayrağı kullanacağınızın direğiniz ölçüsüne göre de sahip olduğumuz geniş makine parkuru ile özel ebatlarda üretim imkanımız mevcuttur.

Gönder Bayrağı İmalatında Tecrübe ve Deneyim Önemlidir

Gerek kurumsal gerekse de bireysel olarak kullanacağınız bayraklarınızın üretimi için doğru firmayı seçerken tecrübe ve deneyim anahtar kelimedir.

Yirmi yıldan uzun süredir bayrak çeşitleri imalatında faaliyet gösteren firmamız gerekli tüm tecrübe ve deneyime sahiptir.

Bulunduğu sektör itibari ile Türkiye’nin en hızlı büyüyen firmalarından biri olan firmamız, her geçen gün müşteri portföyüne yeni firmalar ekleyerek taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazanmaktadır.

Kendi imalat tesisimizde üretimini yapmış olduğumuz bayrak çeşitlerini diğer birçok bayrak firması gibi dış kaynak kullanmadan siparişleriniz hızlı bir şekilde hazırlıyoruz.

Gönder Bayrağı Fiyatları

Gönder bayrağı fiyatlarını belirleyen 4 ana unsur vardır. Bunlar;

Bayrağın kullanım alanına göre seçilecek olan kumaş çeşidi,

Bayrağı istenilen ölçüsü,

Bayrak üzerine uygulanacak olan görsel veya logonun baskı türü

İstenilen sipariş adedi.

Bu 4 unsuru firmamıza bildirmeniz halinde piyasa geneline göre sizlere daha hesaplı özel fiyat teklifimizi sunabiliriz.

Dikey Gönder Bayrağı
Dikey Gönder Bayrağı

Gönder Bayrağı Siparişi

Kurumsal veya bireysel ihtiyaçlarınız için talep etmiş olduğunuz gönder bayrakları siparişinizin yapılabilmesi için ilk önce istemiş olduğunuz bayrak ölçüsü, talep etmiş olduğunuz kumaş çeşidi ve sipariş sayınız gibi bazı ayrıntılara ihtiyacımız olacak.

Bu bilgiler doğrultusunda sizlere piyasa koşullarının altında ve kaliteli malzemelerden üretilmiş olan bayraklarınız için fiyat teklifimizi sunacağız.

Teklifimizin kabulünden sonra grafik bölümünde konusunda uzman çalışma arkadaşlarımız istemiş olduğunuz bayrak üzerindeki görsel veya logonuzu dijital ortamda baskı için hazırlayarak sizlere onay için göndereceklerdir.

Onay vermenizin ardından, en son teknoloji baskı makinelerimizde istemiş olduğunuz ürünlerinizin baskısı gerçekleştirilmektedir.

Baskı sonrasında uzman arkadaşlarımız tarafından bayrağınızın dikişi yapılmaktadır.

Bayrakların üretim süresi genellikle mevcut iş yoğunluğumuza göre değişkenlik göstermektedir. Sipariş sırasında sizlere vermiş olduğumuz zamanda ürünlerinizin teslimatını gerçekleştiriyoruz.

Türkiye’nin Her Yerine Gönder Bayrağı İmalatı ve Satışı

Türkiye’nin neresinde olursanız olun, istediğiniz ölçü ve adette gönder bayrağı siparişinizi verebilirsiniz. Anlaşmalı olduğumuz kargo firmaları ile siparişlerinizin adresinize kadar gönderimi sağlanacaktır.

Kaliteli malzemeler kullanılarak üretilmiş, canlı renklere sahip, %100 müşteri memnuniyet garantili, uygun fiyatlı gönder bayrağı ihtiyaçlarınız için bizimle iletişime geçin!

Bir de buna bakın

Gönder Bayrak

Gönder Bayrak

Gönder bayrak, gerek özel kuruluşların gerekse de kamu kurumlarının bulundukların yerin dışında bulunan bayrak direklerinde …

Konuşmayı Açın
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
%d blogcu bunu beğendi: