Bayrak Baskı

Bayrak baskı ve üretimi tecrübe, beceri ve dikkat edilmesi gereken bir iştir. Baskı yapılacak olun kumaşın kalitesinden, baskı tekniğinden, kullanılacak olan boyadan, bayrak üzerine uygulanacak olan görsel veya logonun grafik çalışmasından, bayrağa uygulanacak olan fikse işleminden, bayrağın kesiminden, dikişinden, paketlemesini kadar süren süreçte çok büyük bir bilgi ve tecrübe ister.

Elka Bayrak olarak bu bilgi birikimine ve tecrübeye sahibiz. Üretimini yapmış olduğunuz ürünlerimizde kesinlikle gerek kumaş, gerek boya, gerekse de titiz işçilik kalitesinden ödün vermiyoruz çünkü biliyoruz ki yaptığımız tüm işlerimiz gelecek olan diğer işlerimize referans olacaktır.

Günümüzde bayrak baskı tekniği olarak dijital baskı, transfer baskı ve empirme baskı olarak 3 farklı baskı tekniği mevcuttur;

Dijital Bayrak Baskı

Dijital ortamda bulunan herhangi bir fotoğrafın veya logonun baskı makineleri yardımı ile kumaş aktarılmasıdır. Basılan kumaşlar, baskı sonrasında kumaşa uygulanan fikse işlemi ile baskıda kullanılan boyanın kumaş üzerine tutulması sağlamlaştırılarak herhangi bir olumsuz hava koşulunda boyanın kumaş üzerine akmamasına engel olur.

Transfer Baskı

Bir başka baskı sistemi olan transfer baskı; gerek dijital baskı makineleri ile gerekse de ofset baskı makineleri ile basılacak olan görsel veya logonuz önce özel olarak üretilmiş transfer baskı kağıtlarına basılır. Baskı sonrasında transfer baskı presleri yardımı ile uygulanacak olan yüzeye pres edilir. Bu baskı türünün en büyük özellikleri basılacak olan görsel veya logonuz en küçük ayrıntılarına kadar çok net ve canlı şekilde görülmesidir. İşçiliğin çok yoğun olması nedeni ile fiyat açısından diğer baskı türlerine göre daha pahalı bir sistemdir.

Empirme Baskı

Bu baskı türü daha çok polyester ve pamuk bazlı kumaşlar ve yüksek adetli çalışmalarda tercih edilmektedir. Kullanılan kaliteli boyalar ve baskı sonrasında uygulanan fikse işlemi ile olumsuz dış hava koşullarına dayanıklı olup, kumaş üzerine basılacak olan logonuzun bire bir aynı renklerini yapmak mümkündür.

Türkiye’nin en büyük imalat tesislerinden birine sahip olan Elka Bayrak, bayrak baskı hizmeti konusunda sektörün en önde gelen firmalarından biridir.

Kurulmuş olduğumuz günden bugüne kadar sürekli olarak sektöründeki yenilikleri yakından takip eden firmamız, bayrak baskı tesisine yapmış olduğu yatırımlar ile anından söz ettirmektedir.
Sizlerde yaptırmayı düşündüğünüz bayrak baskı için gönül rahatlığı ile firmamızı arayabilir ve siparişlerinizi verebilirsiniz.

Konuşmayı başlat
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?