Makam Bayrağı

Makam bayrağı, kamu kurum ve kuruluşları başta olmak üzere özel şirketlerde de bulunduğu makamı temsil ettiğinden dolayı en çok tercih edilen bayrak türlerinden biridir.

Makam Bayrağı Ölçüsü ve Çeşitleri Nelerdir?

Makam bayrakları, çift kat saten kumaş, asetatlı, telalı olmak üzere 3 farklı çeşidi mevcuttur ve özel bir ölçü istenilmediği takdirde 100×150 cm ölçüsünde yapılmaktadır. Talep ettiğiniz takdirde bayrak kenarlarına sarı sim veya gümüş sim dikilebilmektedir.

Çift kat saten kumaş makam bayrakları; modeli adında belli olacağı gibi iki ayrı kumaşa logonuz basılarak yapılmaktadır, baskı işleminden sonra sıcak kesim ile birleştirilen bayrağınız daha dayanıklı olması için kenarına çift dikiş uygulanmaktadır.

Asetatlı makam bayrakları; isteğe bağlı olarak tek kat veya çift kat olarak yapılmaktadır.  Tek kat olarak üretilen bayraklarda logonuz tek tarafta olup bayrağın arka tarafında boş kumaş bulunmaktadır, çift kat olarak üretilen modelinde ise iki farklı kumaşa logonuz yapılmaktadır.

Her iki modelde ki asetatlı bayraklar için iki kumaş arasına özel gramajlı asetat kullanılmaktadır, yine bu bayrak çeşidinde de daha dayanıklı olabilmesi için kenarlarına çift diş uygulanmaktadır.

Telalı makam bayrakları; günümüzde en çok tercih edilen makam bayrağı modeli olan telalı bayraklar, tek kat olarak üretimi yapılmaktadır. Logonuzun basılı olduğu kumaş özel olarak çift kat tela malzeme kaplanmaktadır. Piyasa geneline baktığınız zaman tek kat tela kaplama yapılmaktadır. Elka Bayrak olarak çift kat kaplamamızın nedeni bayrağınızın kırılmadan, daha dik durmasını ve uzun yıllar kullanmanızı sağlamaktır.

Makam bayrakları ile birlikte kullanılan makam direklerinin sarı kaplama (pirinç) ve krom kaplama olmak üzere iki farklı çeşidi ve 225 cm 245 cm boylarında iki farklı ölçüsü mevcuttur. Her iki çeşidin de taban çapı 32 cm, topaç boyu 10 cm ve yıldız boyu ise 13 cm’dir.

İzmir merkezli olan firmamız makam bayrağı başta olmak üzere her çeşit bayrak talebinizi rahatlıkça yapılacak tecrübe ve birikime sahiptir.

Elka Bayrak olarak talep etmiş olduğunuz Makam bayrağı siparişlerinizi en kısa sürede imalatını gerçekleştirip, sizlere gönderiyoruz. İstemiş olduğunuz ürünler ile ilgili sizlere uygun fiyat teklifi sunabilmemiz için lütfen bizi arayın.

Konuşmayı başlat
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?