Anasayfa / blog / Bulgaristan Bayrağı

Bulgaristan Bayrağı

Bulgaristan bayrağı üzerinde 3 yatay şerit olarak sırasıyla beyaz, yeşil ve kırmızı renkleri bulunmaktadır.

Beyaz renk barışı temsil ederken, yeşil renk doğayı, kırmızı renk ise bağımsızlık uğruna dökülen asker kanlarını ifade etmektedir.

Bulgaristan bayrağı ilk olarak Rusya bayrağı ile benzerlik göstermekteydi ve renkleri beyaz, mavi ve kırmızı renkteydi. Bu bayrak renkleri Osmanlı İmparatorluğundan özerkliğini kazandıktan sonra tarımı ön plana çıkarmak için mavi renk yeşil renk ile değiştirilmiştir.

1989 yılında, eskiden bayrak üzerinde kullanılan devlet nişanı kaldırılarak 1991 yılında şu anda kullanılan hali kullanılmaya başlanmıştır.

Bulgaristan Devlet Nişanı
Bulgaristan Devlet Nişanı

Bulgaristan Bayrağı Ölçüleri Nelerdir?

Her ülke bayrağında olduğu gibi Bulgaristan bayrağı üretimde kullanılacak ölçüler Bulgaristan Cumhuriyetinin belirlemiş olduğu belli kriterler mevcuttur. Bayrak eni boyuna göre yarım katı daha büyük olmak zorundadır.

En çok tercih edilen başlıca ölçüleri sayacak olursak; 15×22,5 cm. 70×105 cm, 100×150 cm, 150×225 cm’dir. Bu ölçüler dışında da sizlerin kullanım amacınız ve kullanım yerlerinize göre istediğiniz ölçülerde üretim imkanımız mevcuttur.

Bulgaristan Bayrağı
Bulgaristan Bayrağı

Bulgaristan Bayrağı İmalatı Nasıl Yapılmaktadır?

Bulgaristan bayrağı imalatı belli aşamalardan oluşmaktadır; isterseniz bu aşamalara birlikte inceleyelim;

Bu aşamaların ilki olarak kullanım amacına ve yerine göre belirleyeceğiniz bayrak ölçüsü ve kumaş çeşididir.

Ülke bayraklarının birçoğu iki farklı kumaş çeşidinden üretilmektedir. Bunlar raşel ve saten kumaş çeşitleridir.

Raşel kumaş; genellikle dış mekanlar için tercih edilirken, saten kumaş ise iç mekanlarda tercih edilmektedir.

İkinci aşama ise istemiş olduğunuz bayrağın baskı aşamasıdır;

Ülke bayraklarında kullanılan renkler ve renklerin boya kodları o ülkelerin kanunlarında belirtilmiştir ve bu renkler kodları uyulması zorunludur.

Kurulduğumuz günden bugüne kadar sürekli olarak teknolojiyi yakından takip ederek makine parkurumuzu yeniliyoruz ve ülke bayrakları üzerinde kullanılması zorunlu olan renk kodlarını belirtilen şekilde yapabilmekteyiz.

Baskı aşamasından sonra baskısı yapılmış olan kumaşa boyanın kumaş üzerinde daha canlı renklere sahip olabilmesi için fikse işlemi uygulanmaktadır. Bu işlem kumaş çeşidine göre farklı ısı derecelerinde uygulanmaktadır.

Baskı ve fikse işleminden sonra bayrakları sıcak kesim ve dikiş işlemleri yapılarak, siparişleriniz özel olarak ayrı ayrı poşetlenip, kargo yapılmak üzere hazır hale getirilir.

Nasıl Sipariş Verebilirsiniz?

Türkiye’nin neresinde olursanız olun, yaptırmayı düşündüğünüz ülke bayrağı için bizim ile gerek internet sayfamızın iletişim ölümünden yer alan bilgilerimizden gerekse de sosyal medya hesaplarımızdan iletişime geçebilir ve dilediğiniz ölçüde ve adette siparişinizi verebilirsiniz.

Siparişini vermiş olduğunuz sadece ülke bayrakları değil diğer bayrak çeşitlerinizde sipariş anında sizlere belirtilen günde adresinize gönderilecektir.

Sizler de özel olarak üretilmiş kaliteli kumaş ve doğa dostu boyalar ile canlı renklere sahip Bulgaristan bayrağı yaptırmak istiyorsanız, bizim ile iletişime geçebilir ve piyasa genelinin altında uygun fiyatlar ile siparişinizi verebilirsiniz.

Bir de buna bakın

Atatürk Posteri Bez

Atatürk Posteri Bez

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün resimlerinin yüksek çözünürlüklü baskı kalitesi, canlı …

%d blogcu bunu beğendi: