Anasayfa / blog / Botsvana Bayrağı

Botsvana Bayrağı

Botsvana bayrağı, 30 Eylül 1966 yılında resmi olarak kullanılmaya başlanmıştır.

Afrika kıtasının güneyinde bulunan ülkenin bayrağın zemin rengi açık mavidir. Bayrağın orta tarafında yatay olarak kalın bir siyah çizgi bulunmaktadır. Bu siyah çizginin üstünde ve altında ince beyaz birer adet çizgi mevcuttur.

Bayrağın zemin rengini oluşturan açık mavi renk, hem Botsvana için önem teşkil eden yağmur ve suyu ifade ederken hem de gökyüzünü simgelemektedir.

Bayrak üzerindeki siyah ve beyaz renkler ise ülke içerisinde bulunan grupların birliktelik ve uyumunu ifade etmektedir. Aynı zaman bu iki renk ülkenin armasında bulunan zebrayı da ifade etmektedir.

Botsvana bayrağında kullanılan renklerin değerleri, açık mavi için CMYK değeri 35-9-0-0, siyah renk için ise CMYK değeri 0-0-0-100’dür.

Botsvana Bayrağı Fiyatları

Bayrak modeline ve sipariş adedine göre fiyatlar değişmektedir. Her zaman piyasa genelinin altında fiyat vermeye çalışan firmamız bunu yaparken üretimini yapmış olduğu ürünlerin kalitesinden kesinlikle ödün vermemektedir.

Sizde gerek bireysel gerekse de kurumunuz için yaptırmayı düşündüğünüz bayraklar için bizden fiyat teklifi alabilirsiniz.

Botsvana Bayrağı
Botsvana Bayrağı

Botsvana Masa Bayrağı

Masa bayrakları 15×22,5 cm ölçüsünde yapılmaktadır. İki adet saten kumaşa baskısı yapılan masa bayrağı, sıcak kesim yardımı ile birleştirilir, masa bayrak direğine takılması için bayrak kenarına uçkur dikilmektedir.

Botsvana Gönder Bayrağı

Gönder bayraklarının birçok değişik ölçüsü bulunmaktadır. Asılacak olan direk uzunluğuna göre bayrak ölçüsü belirlenmektedir. En çok kullanılan ölçüler 70×105 cm, 100×150 cm ve 150×225 cm’dir. Gönder bayrakları dış mekanlarda kullanıldığından raşel kumaş ile üretimi yapılır.

Makam Bayrağı

Makam bayraklarının üretim ölçüsü 100×150 cm’dir. Çift kat saten, asetatlı ve telalı makam bayrağı olmak üzere 3 farklı çeşidi mevcuttur. Bayrakların kenarına isteğe bağlı olarak püskül dikilmektedir.

Kırlangıç Bayrak

Kırlangıç bayrak modellerinin birçok değişik ölçüsü bulunmaktadır. Ülke bayraklarında en çok tercih edilen ölçüler 50×150 cm, 50×200 cm’dir.

Türkiye’nin Her Yerine Bayrak İmalatı ve Satışı

Bayrak imalatı sektörünün en önde gelen firmalarından biri olan Elka Bayrak, siparişini vermiş olduğunuz Botsvana bayraklarını adet ve ölçüsüne bakmaksızın Türkiye’nin her yerine anlaşmalı olduğu kargo firmaları ile göndermektedir.

Bir de buna bakın

Atatürk Posteri Bez

Atatürk Posteri Bez

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün resimlerinin yüksek çözünürlüklü baskı kalitesi, canlı …

%d blogcu bunu beğendi: