Anasayfa / blog / Bhutan Bayrağı

Bhutan Bayrağı

Bhutan bayrağı, ilk olarak 1949 yılındaki Hint – Bhutan antlaşması ile kullanılmıştır. Günümüzde kullanılan dizaynı ise kesin olmamak ile birlikte 1969 yılında kullanılmaya başlandığı sanılmaktadır.

Bayrak zemini çapraz sarı ve turuncu üçgenden oluşmaktadır. 1949 yılında kullanılan bayrakta bayrağın orta kısmında bulunan ejderha figürü yeşil renkte olmasına karşılık, zamanımızda kullanılan bayrakta ejderha figürü beyaz renktedir.

Bayrak üzerinde bulunan sarı renk kralın gücünü temsil ederken, turuncu renk ise manastırların temsil etmektedir. Bayrak ortasında yer alan beyaz renkli ejderha figürü saflığı temsil etmektedir.

Beyaz ejderha figürünün, Çinliler tarafından yüzyıllardır en çok figür olarak kullanılan ejderha figüründen etkilenildiği düşünülmektedir.

Bhutan bayrağı, üzerinde dünya üzerinde ejderha figürü olan iki devlet bayrağından biridir.

Bayrağın orijinal renkte olabilmesi için belli renk değerleri vardır. Bu değerlerin RGB karşılıkları; sarı renk için 255-213-32, turuncu renk için 255-78-18, beyaz renk için ise 255-255-255’dir.

Bayrağın en boy oranı 2:3’tür.

Bhutan Bayrağı
Bhutan Bayrağı

Bhutan Bayrağı Ölçüleri

Bhutan bayrağını kullanım alanlarına göre birçok değişik ölçü ve ebatlarda üretim imkanı mevcuttur.

Kullanım alanlarına göre başlıca ölçüleri belirtecek olursak;

Masa bayrakları 8×30 cm, 10×30 cm ve 15×22,5 cm olarak yapılmaktadır.

Kırlangıç bayrakların ebatları kullanılacak olan yerin konumuna göre değişiklik göstermektedir. En çok tercih edilen ölçüler 50×150 cm, 50×200 cm, 70×150 cm, 70×200 cm, 100×300 cm’dir.

Makam bayrağı modellerinde kullanılan ölçü 100×150 cm’dir.

Gönder bayraklarında bayrak boyutu direk boyuna göre değişiklik göstermesine karşılık en çok talep gören ölçüler 70×105 cm, 100×150 cm ve 150×225 cm’dir.

İmalat tesisimizde sahip olduğumuz ekipmanlar ile bu ölçülerin dışında isteğinize bağlı olarak farklı ölçülerde de üretim imkanımız mevcuttur.

Bhutan Bayrağı Siparişi

İhtiyacınız olan başta Bhutan bayrağı olmak üzere diğer tüm ülke bayrakları başta olmaz üzere diğer bayrak çeşitleri için bizlere iletişim sayfamızda bulunan bilgilerimizden ve sosyal medya hesaplarımızdan ulaşabilirsiniz.

Konusunda uzman arkadaşlarımız sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyacaklardır.

Türkiye’nin Her Yerine Bayrak Satışı

Türkiye’nin neresinde olursanız olun kurumunuz veya bireysel bayrak ihtiyaçlarınızı anlaşmalı olduğumuz kargo firmaları ile adresinize kadar gönderimi yapıyoruz.

Sizler de özel olarak üretimi yapılmış kumaşlar üzerine canlı renklere sahip olan tüm bayrak çeşidi ihtiyaçlarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir de buna bakın

Atatürk Posteri Bez

Atatürk Posteri Bez

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün resimlerinin yüksek çözünürlüklü baskı kalitesi, canlı …

%d blogcu bunu beğendi: