Anasayfa / blog / Belize Bayrağı

Belize Bayrağı

Belize bayrağı, zemin rengi olarak mavi bulunmaktadır. Bayrağın alt ve üst taraflarında yatay olarak kırmızı şerit bulunmaktadır. Bu kırmızı şeritler bağımsızlığı ifade etmektedir.

Bayrağın orta kısmında Belize arması bulunmaktadır.  Bu armanın en büyük özelliklerinden biri içinde insan resmi bulunmasıdır. Bu özellik ile dünya üzerinde bayrağında tek insan resmi olan ülke konumundadır.

Belize, sınırları açısından orta Amerika’da bulunan bir ülkedir ve 21 Eylül 1981 yılında bağımsızlığını ilan etmiştir.

Belize armasının detaylarını inceleyecek olursak;

Armanın sağ tarafında yer alan omuzunda balta taşıyan açık renkli insan yerel halkı temsil ederken, sol tarafta omuzunda kürek taşıyan insan figürü ise siyahi toplumu temsil etmektedir.

Armanın ortasında bulunan kalkan şekli üç parçaya ayrılmıştır. Birinci parçada çekiç ve kürek yer almaktadır. İkinci parçada ise balta ve testere figürü bulunmaktadır. Bu iki figür içerisinde simgeler ülkenin içerisinde çok sayıda bulunan ağaçları temsil eder. Üçüncü parça da ise beyaz yelkenleri bulunan 3 direkli bir gemi figürü bulunmaktadır. Bu parça ise Belize’ye denizden gelen yerleşimi ifade etmektedir.

Belize Arması
Belize Arması

Kalkanın arka kısmında yeşil zemin üzerinde Mahagoni ağacının figürü bulunmaktadır ve bu figür Belize’nin ahşap sanayisini simgelemektedir.

Kalkanın alt kısmından Türkçesi “gölgede büyürüm ben” yazısının Latincesi olan “Sum Umbra Florea” yazısı yer almaktadır.

Belize Bayrağının Ölçüleri Nelerdir?

Dünya üzerinde bulunan tüm ülkelerin bayraklarında olduğu gibi Belize bayrağının da birçok değişik ölçüde üretimi mümkündür. Başlıca ölçüleri sayacak olursak 15×22,5 cm, 20×30 cm, 30×45 cm, 60×90 cm, 50×75 cm, 70×105 cm, 100×150 cm, 150×225 cm’dir. Bu ölçülerin dışında da sizlerden gelecek olan taleplere göre üretimi imkanımız imalat tesisimizde mevcuttur.

Belize Bayrağı
Belize Bayrağı

Belize Bayrağı İmalatı Nasıl Yapılmaktadır?

Belize bayrağının üretiminde ilk olarak sizlerin kullanım alanınıza bağlı olarak istediğiniz ölçüye göre  baskı yapılacak olan kumaşın belirlenmesi ile işleme başlıyoruz. Belirlenen kumaşa çeşidine göre dijital tekstil baskı makinelerimizde orijinal renklere bağlı kalarak baskınızı gerçekleştiriyoruz.

Baskı sonrasında boyanın  kumaş üzerinde daha canlı renklere sahip olması ve herhangi bir olumsuz dış koşullarında deforme görmemesi için fikse işlemini uyguluyoruz.

En son olarak istenilen bayrak şekline göre sıcak kesim ve dikiş işlemlerini yaparak, siparişlerinizi kargoya hazır hale getiriyoruz.

Belize Bayrağı Siparişini Nasıl Verebilirsiniz?

Gerek Türkiye gerekse de yurtdışı olsun istediğiniz ölçüde ve adette Belize bayrağını bizlere gönül rahatlığı ile sipariş verebilirsiniz.

İmalat tesisimizde kullanmış olduğumuz en son teknoloji baskı makinelerimiz ile siparişlerinizi sorunsuz bir şekilde ve beklentilerinizin çok üzerinde baskı ve kumaş kalitesi ile üretimini yaparak anlaşmalı olduğumuz kargo firmaları ile adresinizi kadar gönderimini yapıyoruz.

Bir de buna bakın

Atatürk Posteri Bez

Atatürk Posteri Bez

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün resimlerinin yüksek çözünürlüklü baskı kalitesi, canlı …

%d blogcu bunu beğendi: