Anasayfa / blog / Belçika Bayrağı

Belçika Bayrağı

Belçika bayrağı, 23 Ocak 1831 tarihinde kabul edilmiştir. Bayrak üzerinde soldan sağa doğru sayacak olursak boylamasına 3 eşit parça siyah, sarı ve kırmızı renkler mevcuttur.

Bayrak üzerinde bulunan siyah renk Flamber şehrinin aslanını, sarı renk, Bhavna şehrinin aslanını, kırmızı ise Lüksemburg aslanını temsil etmektedir.

Belçika Bayrağı Ölçüleri Nelerdir?

Belçika bayrağının yapımında kullanılan ölçü 2:3’tür. Birçok değişik ölçüde üretimi mümkün olan bu bayrağın en çok tercih edilen ölçülerini sıralayacak olursak; 15×22,5 cm, 20×30 cm, 30×45 cm, 40×60 cm, 50×75 cm, 60×90 cm, 70×105 cm, 80×120 cm, 100×150 cm, 120×180 cm ve 150×225 cm’dir.

Bu ölçülerin dışında, sizlerin talepleri doğrultusunda sahip olduğumuz makine ve ekipmanlar sayesinde başka ölçülerde de üretim imkanımız mevcuttur.

Belçika Bayrağı İmalatı Nasıl yapılır?

Belçika bayrağı imalatında kumaş seçimi önemli bir konudur. İç mekan ortamlarda genellikle saten kumaş tercih edilirken, dış mekanlarda ise raşel kumaş tercih edilmektedir.

Belçika Bayrağı
Belçika Bayrağı

Bu kumaş çeşitlerini biraz inceleyecek olursak;

Saten kumaş; yapısı itibari ile diğer kumaş türlerine göre daha bir sık dokumaya sahiptir. Baskı yapılan görsel bu kumaş türünün ön yüzünden %100 düz okunabilir. Bu kumaş çeşidi genellikle masa bayrakları, makam bayrakları, takdim flamaları ve kırlangıç bayrak çeşitlerinde tercih edilmektedir.

Raşel kumaş; gözenekli dokumaya sahip olan bu kumaş türüdür. Baskı yapılacak olan görsel ön yüzden %100 düz görünürken, arka yüzden %80-85 oranında renk geçirgenliğine sahip olarak tersten görünür. Genellikle rüzgar geçirgenliği ve kötü hava koşullarına daha dayanıklı olması sebebiyle dış mekanlarda kullanılmaktadır. Gönder bayraklarını, ipe dizili flamaları bunlara örnek verebiliriz.

Kullanılacak yere göre seçilen kumaş tercihinden sonra, imalat sürecinin bir diğer önemli konusu baskı işlemidir.

Bayrak imalatı sırasında kullanılacak olan makinenin baskı ve boya kalitesi çok önemlidir. Çünkü makineler ve boyalar ne kadar iyi olursa, baskısı yapılan bayraklar bir o kadar daha çok detay ortaya çıkacak ve daha canlı renklere sahip olacaktır.

Bayrak imalatında; kumaş seçimi ve baskı işleminden sonra en son durağımız dikiş bölümüdür.

Baskısı özenle hazırlanan bayraklarınız büyük bir titizlik ile dikimi yapılmaktadır. Dikim işleminden sonra siparişini vermiş olduğunuz ürünleriniz özenle paketlenerek, teslimata hazır hale getirilmektedir.

Nasıl Sipariş Verebilirsiniz?

Türkiye’nin neresinde olursanız olun, bizim ile iletişime geçerek dilediğiniz ölçü ve adette Belçika bayrağı siparişini verebilirsiniz.

Sipariş sırasında sizlere belirttiğimiz teslimat gününden önce siparişleriniz, beklentileriniz üzerinde baskı ve kumaş kalitesi ile anlaşmalı olduğumuz kargo firmaları ile adresinize kadar gönderilir.

Bir de buna bakın

Atatürk Posteri Bez

Atatürk Posteri Bez

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün resimlerinin yüksek çözünürlüklü baskı kalitesi, canlı …

%d blogcu bunu beğendi: