Anasayfa / blog / Barbados Bayrağı

Barbados Bayrağı

Barbados bayrağı, yatay olarak 3 eşit dikey dikdörtgenden oluşmaktadır. Sol ve sağda lacivert renk bulunurken orta da yer alan renk altın sarı renktir. Orta kesimde yer alan altın sarının üzerinde siyah renkli trident olarak adlandırılan zıpkın başı bulunmaktadır.

Bayrak üzerinde bulunan lacivert renk gökyüzünü ve denizi temsil etmektedir. Altın sarı renk ise adanın plajlarını temsil ederken, orta kesimde yer alan siyah renkli sembol ise deniz tanrısı Neptün’ün trident’idir. Bu sembolün kırık olarak bayrak üzerinde yer alması ülkenin İngiltere sömürgeciliğinden ayrılmasını ifade etmektedir.

Bayrak 30 Kasım 1966 tarihinde kabul edilen bayrak Barbados hükümetinin yapmış olduğu bir yarışmada seçilmiştir. Tasarımcısı Grantley W.Prescod’dur.

Bayrak üzerinde kullanılan renklerin baskı sırasında doğru renklerin yapılabilmesi için değerleri vardır. Buna göre; lacivert rengin RGB karşılığı 0-38-127, altın sarı rengin RGB karşılığı 255-199-38 iken sayeh rengin RGB karşılığı ise 0-0-0’dır.

Bayrağın yükseklik ve genişlik oranı 2:3’dür.

Barbados Bayrağı İmalatı

Barbados bayrağı yazımızın başında belirtmiş olduğumuz gibi Barbados hükümetinin belirlemiş olduğu renklerde baskısı mümkündür.

Ülke bayrağını iki farklı kumaş çeşidine baskı yapılması mümkündür.

Barbados Bayrağı
Barbados Bayrağı

İç mekan bayrakları olan; masa bayrağı, makam bayrağı, kırlangıç bayrak çeşitlerinde saten kumaş tercih edilir.

Dış mekan bayrakları olan; gönder bayrağı, ipe dizili bayraklar, bina tipi büyük ölçülü bayraklar ve sopalı elde sallama bayraklarda ise olumsuz dış hava koşullarına daha dayanıklı olduğu için raşel kumaş tercih edilmektedir.

Bayrak üzerindeki renklerin doğru yapılabilmesi için baskı yapılan dijital tekstil baskı makineleri ve kullanılan boyaların önemi çok büyüktür.

Elka Bayrak olarak, kurulduğumuz günden itibaren sürekli olarak imalat tesisimize yatırım yapmaktayız.

İmalat tesisimizde bulunan geniş makine parkurumuz ve makinelerimizde kullanmış olduğumuz doğa dostu boyalar ile bizlerden talep etmiş olduğunuz gerek Barbados bayrağı gerekse de diğer bayrak çeşitlerini canlı renkler ile baskısını yapıyoruz.

Türkiye’nin Her Yerine Bayrak Satışı

Gerek bireysel gerekse de kurumsal bayrak talepleriniz için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Anlaşmalı olduğumuz kargo firmaları ile istemiş olduğunuz Barbados bayrağı veya diğer bayrak çeşitlerini adresinize kadar gönderimini yapıyoruz.

Uygulamış olduğumuz “kaliteli ürün, uygun fiyat” politikamız ile beklentilerinizin üzerinde bayrak imalatı gerçekleştiriyoruz.

Bir de buna bakın

Atatürk Posteri Bez

Atatürk Posteri Bez

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün resimlerinin yüksek çözünürlüklü baskı kalitesi, canlı …

%d blogcu bunu beğendi: