Anasayfa / blog / Bahreyn Bayrağı

Bahreyn Bayrağı

Bahreyn bayrağı, ülke 1971 yılında bağımsızlığını kazanmasına rağmen 14 Şubat 2002 yılında kabul edilmiştir.

Bayrak göndere asılan tarafında beyaz renkli alt alta 5 adet üçgen şekil veya diğer bir deyişle testere dişlisi gibi olan şekil bayrağın % 32,5’luk kısmını kaplarken, kırımızı renkli olan tarafı ise bayrağın % 67,5’luk kısmını kaplamaktadır.

1972 yılından bayrağın son şeklini aldığı 2002 yılına kadar bayrak üzerinde bulunan 5 adet beyaz testere dişlisi gibi olan şekil sayısı 8’di.

Bayrak üzerindeki beyaz renk İslam’ın 5 şartını temsil etmektedir.

Bayrağın orijinal olarak yapılabilmesi için renklerin karşılığı kanun ile belirlenmiştir. Buna göre kırmızı rengin pantone kodu 186C veya CMYK karşılığı ise 0-90-80-5’tir.

Bayrağın genişlik ve yükseklik oranı 3:5’dir.

Bahreyn bayrağı tasarım olarak Katar bayrağı ile benzerlik göstermektedir. Aralarındaki farklar ise gönder tarafında bulunan üçgen şekillerin sayısı ve Katar bayrağının renginin bordo olmasıdır.

Bahreyn Bayrağı İmalatı

Bayrağın imalatında dikkat edilmesi gereken en önemli unsurların başında renklerin kanun ile belirlenmiş olduğu renk karşılığına göre basılması ve bayrağın yükseklik ve genişlik oranıdır.

Bayrağın imalatında kullanılan iki farklı kumaş çeşidi mevcuttur. Bunlar saten kumaş ve raşel kumaştır.

Saten kumaş iç mekanlarda tercih sebebi iken, raşel kumaş dış mekan kullanımlarda tercih edilmektedir.

Kullanım alanınıza göre tercih etmiş olduğunuz kumaş üzerine dijital tekstil baskı makinelerimizde orijinal renk değerleri ile canlı renklere sahip olarak basılan bayraklarınız baskı sonrasında boyaların dış hava koşullarına daha fazla dayanabilmesi için fikse işlemine tutulmaktadır.

Bahreyn Bayrağı
Bahreyn Bayrağı

Nasıl Satın Alabilirsiniz?

Gerek kurumsal gerekse de bireysel ihtiyacınız için Bahreyn bayrağına ihtiyacınız mı var? Firmamız ile iletişime geçerek istediğiniz ölçülerde ve adetlerde gönül rahatlığı ile sipariş verebilirsiniz.

Teslim aldığınız ürünlerin gerek kumaş gerekse de baskı kalitesini açısından beklentilerinizi üzerinde %100 müşteri memnuniyet garantisi olacağından emin olabilirsiniz.

Kurulduğumuz günden bu yana yaptığımız işe saygı duyuyoruz ve teknolojiyi yakından takip ederek imalat tesisimizde bulunan makine parkurumuzu yeniliyoruz.

Sizler de kaliteli kumaş üzerine canlı renklere sahip Bahreyn bayrağı siparişleriniz için bizim ile iletişime geçebilirsiniz.

Bir de buna bakın

Atatürk Posteri Bez

Atatürk Posteri Bez

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün resimlerinin yüksek çözünürlüklü baskı kalitesi, canlı …

%d blogcu bunu beğendi: