Anasayfa / blog / Bahamalar Bayrağı

Bahamalar Bayrağı

Bahamalar bayrağı, 10 Temmuz 1973 tarihinde kabul edilmiştir. Bayrak siyah, mavi ve altın sarısı renklerden oluşmaktadır.

Bayrak dizayn olarak göndere çekilen tarafta siyah eşkenar üçgen ve onun yan tarafında üç eşit parça olarak yatay şekilde alt ve üst tarafta mavi renk, orta kısımda ise altın sarısı renkten oluşmaktadır.

Siyah renk Bahama halkını ve gücünü temsil etmektedir. Alt ve üst kısımda yer alan mavi renk denizi temsil ederken, altın sarısı renk ise Bahama’nın topraklarını ve doğal kaynaklarını temsil etmektedir.

Bahamalar bayrağının orijinal renklerde basılması Bahamalar hükümeti tarafından kanun ile belirlenmiştir. Buna göre; siyah rengin RBG karşılığı 0-0-0, mavi rengi RGB karşılığı 0-119-139, altın sarı rengin ise 255-199-44’tür.

Bahamalar Bayrağı
Bahamalar Bayrağı

Bahamalar Bayrağı Ölçüleri

Bahamalar bayrağının kullanım alanlarına göre birçok ölçüde üretimi yapılabilmektedir. Başlıca ölçülere değinecek olursak;

Masa bayraklarında kullanılan ölçü 15×22,5 cm. Makam bayraklarında kullanılan ölçü 100×150 cm. Gönder bayraklarında en çok kullanılan ölçüler 70×105 cm, 100×150 cm, 150×225 cm. Kırlangıç bayrak çeşidinde en çok tercih edilen ölçü 50×150 cm’dir.

Elka Bayrak olarak imalat tesisinizde sahip olduğumuz geniş makine parkuru ile bu ölçülerin dışında istenilen her ölçüde üretim imkanımız mevcuttur.

Bahamalar Bayrağı İmalatı

Bahamalar bayrağı imalatı diğer tüm bayrak çeşitlerinde olduğu gibi dikkat ve tecrübe isteyen bir bayrak çeşididir.

Bayrak imalatında iki önemli unsur bulunmaktadır. Bunlar kumaş seçimi ve bayrak üzerindeki boyaların canlı renklere sahip olmasıdır.

Dijital tekstil baskı sisteminde kullanılan saten ve raşel olmak üzere iki farklı kumaş çeşidi mevcuttur. Saten kumaş daha çok iç mekan kullanımlarda tercih edilirken, raşel kumaş ise dış mekan kullanımlarda tercih edilmektedir.

İmalat tesisimizde sahip olduğumuz en son teknoloji geniş makine parkurumuz kullanmış olduğumuz orijinal boyalar ile imalatını yapmış olduğumuz bayraklar çok canlı renklere sahip olmaktadır.

Nasıl Sipariş Verebilirsiniz?

Sizlerde gerek firmanızın gerekse de kişisel olarak ihtiyacınız olan Bahamalar bayrağı siparişleriniz gönül rahatlığı ile verebilirsiniz.

İhtiyacınız olan bayrak çeşitlerini sipariş vermek için bizimle gerek iletişim sayfamızda bilgilerimizden gerekse de sosyal medya hesaplarımızdan ulaşabilirsiniz.

Bir de buna bakın

Atatürk Posteri Bez

Atatürk Posteri Bez

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün resimlerinin yüksek çözünürlüklü baskı kalitesi, canlı …

Konuşmayı Açın
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
%d blogcu bunu beğendi: