Anasayfa / blog / Azerbaycan Bayrağı

Azerbaycan Bayrağı

Azerbaycan bayrağı, yatay olarak mavi, kırmızı ve yeşil renklerden oluşmaktadır. Kırmızı rengin üzerinde beyaz renkli hilal ve sekiz köşeli bir yıldız bulunmaktadır.

Bayrak üzerinde yer alan mavi renk Azerbaycan halkının Türk kökenli olduğunu, kırmızı renk uygarlığı, yeşil renk ise islamiyeti temsil etmektedir.

Azerbaycan bayrağı 5 Şubat 1991 tarihinde kabul edilmiştir.

Dünya üzerinde bulunan tüm ülkelerin kendi bayrakları için ölçü ve baskı rengi için bir kanunları vardır. Azerbaycan Cumhuriyeti’de bayrak kanunu ile bir kriterleri belirlemiştir.

Bu kriterlere göre, bayrak üzerinde bulunan mavi rengin baskı kodu 306C, kırmızı rengin baskı kodu 032C, yeşil rengin baskı kodu ise 362C’dir.

Azerbaycan Bayrağı Ölçüleri

Birçok değişik ölçüde baskısı mümkün olan Azerbaycan bayrağının en çok tercih edilen ölçüleri 15×22,5 cm, 50×75 cm, 70×105 cm, 100×150 cm, 150×225 cm, 200×300 cm’dir. Bu ölçülerin haricinde sizlerden gelen talepler doğrultusunda dilediğiniz her ölçüde imalat tesisimizdeki geniş makine parkuru sayesinde üretim imkanımız mevcuttur.

Azerbaycan Bayrağı
Azerbaycan Bayrağı

Azerbaycan Bayrağı İmalatı

Diğer tüm ülke bayraklarının imalatında olduğu gibi kumaş kalitesinden baskı kalitesine kadar özen gösterilmesi gereken bir bayrak çeşididir.

Azerbaycan bayrağının üretim aşamasına ilk olarak sizin taleplerinizi dinleyerek kullanım amacınıza göre kumaş seçimi yaparak başlıyoruz.

Kendi imalat tesisimizde geniş makine parkurumuz ile doğa dostu boyalar ve özel olarak dokunmuş baskı kumaşlarına beklentilerinizin üzerinde canlı renkler ile bayrağınız imalatını gerçekleştiriyoruz.

Nasıl Satın Alabilirsiniz?

Bayrak fiyatları ölçü ve sipariş adedine göre değişiklik göstermektedir. Adet sayısı ne kadar yüksek olursa bayrağın adet fiyatı da bir o kadar ucuz olacaktır.

Elka Bayrak olarak kuruluşumuzdan beri kendimize “kaliteli ürün, uygun fiyat” prensibini edindik. Bu yüzden üretimini yapmış olduğumuz bütün bayrak çeşitlerinde piyasa genelinin altında fiyat teklifi sunmaya çalışıyoruz. Ucuz fiyat verirken kesinlikle bayrak imalatında kullanılan gerek kumaş, gerekse de baskı kalitesinden ödün vermiyoruz.

Biliyoruz ki, bir bayrağı üretirken biz sadece para kazanmıyoruz aynı zamanda üretimini yapmış olduğumuz bayrak bize referans olacak ve yeni müşteriler kazanmamıza yardımcı olacaktır.

Sizler de dilediğiniz ölçü ve adette Azerbaycan bayrağı siparişiniz için bizim ile gönül rahatlığı ile iletişime geçebilirsiniz.

Bir de buna bakın

Atatürk Posteri Bez

Atatürk Posteri Bez

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün resimlerinin yüksek çözünürlüklü baskı kalitesi, canlı …

%d blogcu bunu beğendi: