Anasayfa / blog / Avusturya Bayrağı

Avusturya Bayrağı

Avusturya bayrağı, yatay olarak alt ve üst tarafta kırmızı orta tarafta ise beyaz renk olmak üzere üç şeritten oluşmaktadır.

Dünya üzerinde kullanılan en eski bayraklardan biridir.

Bayrağın anlamı için Avusturya Arşidükü V. Leopold’un savaş sırasında üzerinde bulunduğu beyaz renkli kıyafetinin her yeri kanlanmış ve kırmızı olmuştur. Üzerindeki kemeri çıkardıktan sonra kemerin bulunduğu alan beyaz renkli kalmıştır ve bunu ülkesi için bayrak olarak kullanılmasına kadar vermiştir.

Avusturya bayrağının resmi tasarımcısı olarak Arşidük II. Frederick olduğu kayıtlardadır.

Ülke bayraklarında kullanılan tüm renkler bayrağın sahibi olan devletler tarafından doğru renkte basılması için kanunlar çıkarılmıştır.

Avusturya bayrağında kullanılan renklerin baskı için bir RGB renk değerleri vardır. Buna göre kırmızı renk için 237-41-57 kullanılırken, beyaz renk için ise 255-255-255 kullanılmaktadır.

Bayrağın yükseklik genişlik oranı 2:3’tür.

Avusturya Bayrağı Ölçüleri Nelerdir?

Avusturya bayrağının 2:3 oranına sadık kalarak her ölçüde üretim imkanı mevcuttur. En çok tercih edilen ölçüler; 15×22,5 cm, 20×30 cm, 30×45 cm, 40×60 cm, 50×75 cm, 60×90 cm, 70×105 cm, 80×120 cm, 100×150 cm, 150×225 cm’dir.

Avusturya Bayrağı
Avusturya Bayrağı

Avusturya Bayrağı İmalatı

Bayrağın imalatı diğer tüm ülke bayraklarında olduğu gibi baskı sırasında ve sonrasında dikkat gerektiren bir bayrak çeşididir.

Doğru renkleri kullanılması, doğru ölçülerde üretilmesi tecrübe isteyen bir iştir.

Elka Bayrak olarak biz bu tecrübe ve birikimi sahibiz. Üretim tesisimizde bulunan makine parkuru ile siparişini vermiş olduğunuz yabancı devlet bayraklarını istenilen kriterlerde sorunsuz bir şekilde üretimini yapıyoruz.

Nasıl Sipariş Verebilirsiniz?

Gerek firmanız gerekse de bireysel talepleriniz olan Avusturya bayrağı siparişlerini vermek için bize iletişim sayfamızda yer alan bilgilerimizden veya sosyal medya hesaplarımızdan ulaşabilirsiniz.

Konusunda deneyimli çalışma arkadaşlarımız size her konuda yardım etmeye hazırlar.

Fiyatları Etkileyen Unsurlar Nelerdir?

Yabancı devlet bayraklarının hepsinde olduğu gibi Avusturya bayrağı fiyatlarını etkileyen unsurlar mevcuttur. Bu unsurlar istemiş olduğunuz bayrağın ölçüsü ve kumaş çeşididir.

Bayrak piyasası geneline göre her zaman daha ucuz fiyatlar vermeye çalışan firmamız, bunu yaparken kesinlikle kullanılan malzemeler ve işçilik kalitesinden ödün vermemektedir.

Bir de buna bakın

Atatürk Posteri Bez

Atatürk Posteri Bez

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün resimlerinin yüksek çözünürlüklü baskı kalitesi, canlı …

%d blogcu bunu beğendi: