Anasayfa / blog / Avustralya Bayrağı

Avustralya Bayrağı

Avustralya bayrağı, ülkenin federasyon olmasından sonra 3 Eylül 1901 tarihinde düzenlenen bir yarışma ile seçilmiştir. O yılda düzenlenen yarışmada kabul edilen bayrak üzerindeki yıldızlar 6 köşeli olarak yapılmıştır.

8 Aralık 1908 tarihinde bayrağın üzerinde bulunan yıldızlar 7 köşeli olarak tanıtıldı.

1934 ve 1954 yıllarında bayrağın kullanılabilecek olan boyutları duyurulmuştur.

Bayrak üzerinde bulunan Birleşik Krallık bayrağı ülkenin krallığın sömürgesi altında olduğunu ifade ederken büyük yıldız 6 Avustralya eyaleti ile 6 bölgeyi temsil etmektedir. Bayraktaki diğer 5 yıldız ise güney haçı yıldızlarını ifade etmektedir.

Bayrağın üretiminde kullanılan renklerin CMYK değerleri mavi için 100-80-0-0, kırmızı için 0-100-100-0, beyaz için ise 0-0-0-0’dir.

Avustralya Bayrağı Ölçüleri Nelerdir?

Ülke bayraklarında üretimler kanun ile belirlenen ölçülerde üretim yapılabilmektedir. Bu ölçülerin en çok tercih edilenleri;

Masa bayraklarında 15×22,5 cm, 8×30 cm ve 10×30 cm ölçüleridir.

Makam bayraklarında 100×150 cm

Kırlangıç bayraklarda 50×150 cm, 50×200 cm 70×200 cm’dir.

Gönder bayraklarında 70×105 cm, 100×150 cm, 150×225 cm’dir.

Avustralya Bayrağı
Avustralya Bayrağı

Avustralya Bayrağı İmalatı Nasıl Yapılmaktadır?

Gerek Avustralya bayrağı gerekse de diğer tüm bayrak çeşitlerinde ilk önce yapılması gereken kullanım amacınıza göre kumaş seçimidir. Ülke bayraklarına göre kumaş seçimi bu şekilde yapılmaktadır.

Saten kumaş; masa bayrakları, makam bayrakları, kırlangıç bayraklar, takdim flamaları

Raşel kumaş; gönder bayrakları, sopalı elde sallama bayraklar, büyük ölçüdeki bayraklar

Kumaş seçimi sonrasında grafik tasarım bölümümüzdeki çalışma arkadaşlarımız istemiş olduğunuz ölçüdeki bayrağın tasarımı dijital ortamda hazırlayarak baskı bölümüne göndermektedir.

Baskı bölümümüzdeki konusunda uzman arkadaşlarımız seçimini yapmış olduğunuz kumaş üzerine dijital tekstil baskı makinelerimiz ile bayrağınızın baskısını büyük bir titizlik ile gerçekleştirirler.

Baskı sonrasında dikim bölümüne alınan bayraklarınızın dikişi gerçekleştirilip, sizlere gönderimi yapılmak üzere paketlenir.

Bayrak Fiyatları Nelerdir?

Bayrak fiyatları ölçü ve adet sayısına göre değişiklik göstermektedir. Bulunduğumuz sektör içerisinde kurulduğumuz günden bugüne kadar adından söz ettiren Elka Bayrak, imalatını yapmış olduğu tüm bayrak çeşitlerinde piyasa genelinin altında fiyat vermeye çalışmaktadır.

Ucuz fiyat verirken kesinlikle bayrak imalatında kullanmış olduğumuz malzemelerin kalitesinden ödün vermiyoruz çünkü biliyoruz ki size göndermiş olduğumuz her ürün bizim için bir referans olacaktır.

Sizlerde gerek Avustralya bayrağı gerekse de diğer bayrak çeşitleri siparişiniz için bizim ile iletişime geçebilirsiniz.

Bir de buna bakın

Atatürk Posteri Bez

Atatürk Posteri Bez

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün resimlerinin yüksek çözünürlüklü baskı kalitesi, canlı …

%d blogcu bunu beğendi: