Anasayfa / blog / Arnavutluk Bayrağı

Arnavutluk Bayrağı

Arnavutluk bayrağı, kırmızı zemin üzerinde siyah renkli çift başlı kartal figüründen oluşmaktadır. Bayrak ilk olarak 28 Kasım 1912 yılında Arnavutluk’un Osmanlı İmparatorluğundan bağımsızlığını kazandığı zaman kullanılmaya başlandı. 1912 yılından günümüzdeki kullanılan haline geline kadar 13 kere bayrak tasarımı çeşitli etkenlerden dolayı değişmiştir. Günümüzde kullanılan son halini 7 Nisan 1992 yılında almıştır.

Bayrak üzerinde siyah renk ile bulunan çift başlı kartların bir yüzü Ayasofya’ya bakarken, diğer yüzü ise Vatikan’a bakmaktadır. Bayrağın zemin rengi olan kırmızı gücü ve cesareti temsil etmektedir.

Arnavutluk bayrağının doğru basılabilmesi için renkler kanun ile belirlenmiştir. Buna göre bayrak zemini olan kırmızı renk CMYK değeri olarak 0-100-100-0, siyah rengin CMYK değeri ile 0-0-0-100 olarak belirlenmiştir.

Arnavutluk Bayrağı Ölçüleri

Arnavutluk bayrağını çeşitli ölçülerde üretimi mümkündür;

Bunların başında en çok tercih edilen bayrak çeşidi 15×22,5 cm, 8×30 cm ve 10×30 cm ölçülerinde olan masa bayrağıdır.

Gönder bayrağı çeşidinde ise başlıca tercih edilen ölçüler 70×105 cm, 100×150 cm ve 150×225 cm’dir.

Makam bayrağı çeşitlerinde üretimi yapılan ölçü 100×150 cm olup kırlangıç bayraklarda ise 50×150 cm, 50×200 cm en çok tercih edilen ölçülerin başında gelmektedir.

Arnavutluk Bayrağı
Arnavutluk Bayrağı

İmalatı Nasıl Yapılmaktadır?

Bayrak imalatında ilk önce kullanım alanınıza göre kumaş seçimi yapılması gerekmektedir. İç mekanlarda tercih edilen kumaş çeşidi saten iken, dış mekanlarda ise gözenekli yapısı ve olumsuz hava koşullarına daha dayanıklı olması nedeni ile raşel kumaştır.

Kumaş seçiminizden sonra konusunda deneyimli grafiker arkadaşlarımız tarafından istemiş ölçüdeki bayrağınız dijital ortamda hazırlanarak, baskı bölümüne gönderilir.

Baskı bölümümüzde bulunan en son teknoloji dijital tekstil baskı makinelerimizde canlı renklere sahip olan bayrağınızın baskı yapılarak, boyanın kumaş üzerinde herhangi bir hava koşulundan etkilenmemesi için fiksesi yapılır.

En son olarak bayrağınızın dikişleri yapılarak, sizlere gönderilmek üzere hazır hale getirilmektedir.

Arnavutluk Bayrağı Satın Al

Sizler de firmamıza dilediğiniz ölçüde ve adette Arnavutluk bayrağı siparişi verebilirsiniz. İletişim sayfamızda yer alan bilgilerden bizlere ulaşabilir ve kalite kumaştan canlı renklere sahip olan Arnavutluk bayrağına uygun fiyatlar ile sahip olabilirsiniz.

Siparişini vermiş olduğunuz ürünleriniz bizlere bildirmiş olduğunuz adresinize kadar anlaşmalı olduğumuz kargo firmaları ile gönderilecektir.

Bir de buna bakın

Atatürk Posteri Bez

Atatürk Posteri Bez

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün resimlerinin yüksek çözünürlüklü baskı kalitesi, canlı …

%d blogcu bunu beğendi: