Anasayfa / blog / Antigua ve Barbuda Bayrağı

Antigua ve Barbuda Bayrağı

Antigua ve Barbuda bayrağı üzerinde kırmızı, siyah, sarı, mavi ve beyaz renkler yer almaktadır.

Bayrak üzerinde bulunan iki kırmızı renk ülke topraklarını ifade etmektedir. Siyah renk Afrika ile olan bağlantılarını, sarı renkte olan güneş sembolü özgürlüğü, mavi ve beyaz renkleri ise deniz, kum ve güneşi ifade etmektedir.

Kırmızı renkli iki üçgenin bayrak üzerinde V şeklinde durması, zafer anlamına gelmektedir.

Bayrağın tasarımcısı Reginald Samuel’dir. 600 değişik tasarımcının yapmış olduğu örnekler arasından seçilen model 27 Şubat 1967 yılında kabul edilmiştir.

Bayrağın üretim için kanunlarda belirlenen oranı genişlik 2, uzunluk 3’tür.

Antigua ve Barbuda Bayrağı Üretiminde Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

İzmir merkezli firmamız kuruluşundan günümüze kadar bayrak üretim tesisine yapmış olduğu yatırımlar ile Türkiye genelinde en geniş makine parkuruna sahiptir.

Firmamız için bayrak imalatında kullanılan kumaşları daha kaliteli ürün elde edebilmek için özel olarak dokutturuyoruz.

Baskı makinelerimizde kullanılan doğa dostu boyalar ile hem bayrak üzerinde canlı renkler elde edebiliyoruz hem de boyanın kumaş üzerinde dış hava şartlarına göre hava uzun süreli dayanmasını sağlıyoruz.

Bayrak kenarlarına uyguladığımız titiz dikiş ile bayrakların rüzgar ve dış hava şartlarına dayanıklılığını arttırıyoruz.

Antigua ve Barbuda Bayrağı
Antigua ve Barbuda Bayrağı

Antigua ve Barbuda Bayrağı Ölçüleri Nelerdir?

Birçok değişik ölçüde imalatı mümkün olan bu bayrak çeşidinin en çok tercih edilen ebatları masaüstü bayraklarda 15×22,5 cm, 8×30 cm’dir. Kırlangıç flamalarda en çok tercih edilen ölçüler 50×150 cm, 50×200 cm, 70×200 cm, 100×300 cm’dir. Makam bayrakları çeşitlerinde 100×150 cm yapılmaktadır. Gönder bayrak çeşitlerinde ise 70×105 cm, 100×150 cm, 150×225 cm ve 200×300 cm tercih edilmektedir.

Türkiye’nin Her Yerine Bayrak İmalatı ve Satışı

Üretim kapasitemiz ile Türkiye’de bulunan gerek kurumsal gerekse de bireysel müşterilerimizin istemiş oldukları ebat ve adette talep etmiş oldukları Antigua ve Barbuda bayrağını üretim imkanımız mevcuttur.

Sizlerde istemiş olduğunuz ülke bayrakları ve diğer bayrak çeşitleri için bizim ile iletişime geçebilirsiniz. İstemiş olduğunuz tarihte siparişleriniz adresinize kadar anlaşmalı olduğumuz kargo firmaları ile gönderi sağlanacaktır.

Bir de buna bakın

Atatürk Posteri Bez

Atatürk Posteri Bez

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün resimlerinin yüksek çözünürlüklü baskı kalitesi, canlı …

%d blogcu bunu beğendi: