Anasayfa / blog / Andorra Bayrağı

Andorra Bayrağı

Andorra bayrağı, dikey olarak mavi, sarı ve kırmızı renklerden oluşmaktadır. Ortada bulunan sarı renk bayrağa dikkatli bakıldığında diğer iki renge göre biraz daha geniş olduğu görünmektedir ve üzerinde Andorra arması bulunmaktadır.

Bayrağın tasarımında Fransa ve İspanya bayrağının etkileri görünmektedir. Uzun yıllar bu iki ülkenin ortak yönetiminde olan Andorra, bayrağında bulunan mavi rengi Fransız bayrağından, sarı rengi İspanya bayrağından alır. Kırmızı renk ise her iki ülke bayrağında ortak olduğu için kullanılmıştır.

Resmi olmamak ile birlikte bir rivayete göre bayrağın tasarımının dönemin Fransız İmparatoru Nalopyon tarafından tasarlandığı söylenmektedir. Bayrağın şuandaki kullanılan hali 20 Haziran 1996 tarihinde kabul edilmiştir.

Bayrağın dünya standartlarında doğru renklerde basılması için renk değerleri mevcuttur. Buna göre mavi rengin CMYK karşılığı 100-88-0-5, sarı rengin CMYK karşılığı 0-1-100-0, kırmızı rengin CMYK karşılığı ise 0-100-62-0’dir.

Andorra Bayrağı Ölçüleri

Bayrak imalatı değişik kumaş çeşitleri ve değişik ölçülerde yapılabilmektedir. Başlıca ölçülere değinecek olursak; 15×22,5 cm, 20×30 cm, 30×45 cm, 50×75 cm, 70×105 cm, 100×150 cm,  150×225 cm, 200×300 cm’dir.

Bu ölçülerin dışında isteğe bağlı olarak farklı ölçülerde de sizlerden gelecek talep üzerine üretim imkanımız mevcuttur.

Andorra Bayrağı
Andorra Bayrağı

İmalatı Nasıl Yapılmaktadır?

Başta Andorra bayrağı olmak üzere tüm ülke bayraklarının baskısı bilgi ve tecrübe ister.

Bayrak imalatına ilk olarak kullanım yerinize göre bayrağın kumaş seçimi ile başlıyoruz.

Kumaş seçiminin ardından konusunda uzman arkadaşlarımız tarafından bayrağınız baskısı orijinal renklere sadık kalınarak özenle yapılmaktadır.

Baskı sonrasında dikim ve paketleme işlemi yapılarak, bayraklarınız gönderime hazır hale getirilmektedir.

Türkiye’nin Her Yerine Andorra Bayrağı Satışı

Elka Bayrak olarak üretimini kendi bünyemizde yapmış olduğumuz başta Andorra bayrağı olmak üzere tüm bayrak çeşitlerinin gönderimini Türkiye’nin her yerine yapıyoruz.

Elka Bayrak olarak, üretim tesisimizde sahip olduğunuz geniş makine parkuru ve bilgi, tecrübemiz ile istemiş olduğunuz tüm bayrak çeşitlerini sorunsuzca ve beklentilerinizin üzerinde üretimini yapıyoruz.

Sizlerde istemiş olduğunuz kumaş çeşidi ve ölçülerde sipariş vermek için bizim ile iletişim sayfamızda yer alan bilgilerimizden irtibata geçebilir ve %100 müşteri memnuniyet garantisi ile bayrak yaptırabilirsiniz.

Bir de buna bakın

Atatürk Posteri Bez

Atatürk Posteri Bez

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün resimlerinin yüksek çözünürlüklü baskı kalitesi, canlı …

%d blogcu bunu beğendi: